X
+48511800337

Karwia i jej atrakcje


Karwia to niewielka miejscowość letniskowa położona nad Morzem Bałtyckim. Ta dawna osada rybacka zlokalizowana jest w sąsiedztwie Jastrzębiej Góry i Władysławowa. Miasteczko stanowi doskonałą bazę wypadową do Trójmiasta czy na Półwysep Helski. Co roku miejsce to odwiedzane jest przez tłumy turystów. Wczasowicze cenią sobie to letnisko ze względu na czyste, bogate w jod powietrze oraz jedną z najpiękniejszych plaż na całym polskim wybrzeżu. Latem, na plaży oprócz leżakowania i kąpieli morskich można skorzystać z różnych atrakcji. Dla dzieci rozkładane są specjalne baseniki, trampoliny i zjeżdżalnie. Dorośli, w wolnej chwili mogą spróbować swoich sił w sportach plażowych.

Karwia to również piękne, zielone tereny doskonałe na krótsze i dłuższe wyprawy piesze czy rowerowe. W najbliższej okolicy znajduje się wiele rezerwatów i parków krajobrazowych, mających na celu ochronę rzadkich gatunków fauny i flory. Przygotowane zostały również specjalne trasy Nordic Walking. Każda z dostępnych ścieżek jest doskonale oznaczona i ma różny stopień trudności.

Karwia to doskonałe miejsce dla każdego. Bogata baza noclegowa, liczne restauracje oraz typowo nadmorskie atrakcje pozwolą na wypoczynek i oderwanie się od szarej codzienności.